Świeckie państwo teraz! Jedziemy na Warmię i Mazury

20 lipca 2023

Przekonywanie przekonanych to działanie bardzo wygodne i dlatego zupełnie nie w naszym stylu! 😉 Dlatego znów opuszczamy Warszawę i ruszamy w teren. Cel na lato i jesień – Warmia i Mazury! Tu w wielu pięknych miejscowościach będziemy pierwszym politycznym wydarzeniem ulicznym w tym roku! Nie możemy się doczekać! Zaczynamy już w najbliższą sobotę 22/07 w Szczytnie. Niedzielę 23/07 spędzimy w Kętrzynie. Dalej: Olsztyn, Ełk, Olecko, Gołdap, Węgorzewo, Giżycko, Pisz, Nidzica i Mrągowo 😊 Konkretne daty podamy wkrótce!

Co będziemy robić? Wraz z przyjaciółkami i przyjaciółmi z Ogólnopolski Strajk Kobiet – Olsztyn i Młoda Lewica oraz lokalnymi aktywistkami i aktywistami będziemy rozdawać ulotki, zbierać podpisy pod petycją #ŚwieckiePaństwoTeraz, rozmawiać z przechodniami i przekonywać do tego, że rozdział kościoła od państwa to najważniejsze wyzwanie na najbliższe lata i bez niego nie będzie w Polsce ani praworządności, ani poszanowania praw człowieka.

Bo Polska jest dziś państwem wyznaniowym, a koszty tej sytuacji ponoszą ludzie – kobiety umierające na oddziałach położniczych, dzieci dyskryminowane w szkołach z powodu nieuczęszczania na religię, osoby niepłodne, które chciałyby zostać rodzicami, pary jednopłciowe, którym odmawia się prawa do legalizacji związku, rodzicielstwa, dziedziczenia czy nawet odwiedzin w szpitalu, nastolatki zachodzące w ciążę z powodu braku edukacji seksualnej, dzieci homoseksualne i transpłciowe popełniające samobójstwa.

Klerykalizacja prawa i życia publicznego szkodzi, niszczy, zabija.

Rolą parlamentu jest dostosowywanie przepisów do życia ludzi, a nie odwrotnie. Oczekujemy od parlamentarzystów bezzwłocznego wdrożenia kompleksowych rozwiązań, które unormują nieprawidłowe relacje państwa z kościołem. Wszystkie regulacje powstałe z inspiracji religijnej muszą zostać zniesione. Prawa kobiet, dzieci, osób LGBT mają być chronione przed aspiracjami kościoła i jego fanatycznych wyznawców. Rozdział kościoła od państwa musi stać się rzeczywisty i niepodważalny, a nie deklaratywny i pozorny.

Musimy działać. Teraz. Co Ty możesz zrobić, żeby wesprzeć akcję?

👉 Podpisz apel do parlamentarzystów

👉Dolej nam do baku – klinij ten link!

Dziękujemy i do zobaczenia na trasie!

Stowarzyszenie Kongres Świeckości

Możesz również polubić…