Akcja Same Plusy – konferencja w Warszawie

źródło: profil FB SamePlusy.info

Mijają 3 tygodnie od startu akcji #SamePlusy. Sporo udało nam się zrobić, ale pora przekroczyć granice internetu i ruszyć w Polskę! Mamy przecież ważną misję:

1. Namawiamy do apostazji i cieszenia się wolnością

2. Zachęcamy, by zerwać wszelkie kontakty z kościołem, który uważamy za społecznie szkodliwy

3. Promujemy równość, przeciwdziałanie dyskryminacji i przemocy W kilku miastach pojawią się nasze billboardy i pojazdy głoszące dobrą nowinę 😊 Nasze plakaty i wlepki trafiły właśnie do 33 miejscowości, gdzie setki lokalnych aktywistek i aktywistów upewnią się, by dotarły do Was nasze pozytywne sygnały.

Nie jesteśmy bezbronne/i wobec katolickiej, homofobicznej, antyaborcyjnej, czy antyrozwodowej propagandy. Nie stoi za nami żaden milioner, ale przecież mamy siebie! ⚡🔥♀️🌈☯️💪✌️Na stronie https://sameplusy.info/do-pobrania/ udostępniamy Wam pliki z naszymi grafikami w jakości do druku. Wspaniale prezentują się zarówno jako wlepki, jak i plakaty. Nie musisz stać obojętnie wobec plagi billboardów antyczojsowych. Możesz samodzielnie ozdobić otoczenie przyjaźniejszymi hasłami!

Same Plusy to odpowiedź na Wasze postulaty dotyczące rozdziału kościoła od państwa – wskazujecie jednogłośnie, że bodaj najistotniejszym problemem stojącym na przeszkodzie praworządności i demokracji w Polsce jest sposób, w jaki polityka została splątana z kościołem rzymskokatolickim oraz jak to splątanie prowadzi do groźnych nadużyć. Aby przeciwdziałać dyskryminacji i przemocy wobec kobiet i osób LGBT oraz pogardzie i nienawiści wobec wszelkich przejawów różnorodności i emancypacji, musimy rozwiązać problem u źródła, zamiast ciągle walczyć wyłącznie z objawami atakującej nas choroby. Taką właśnie postępującą, dotkliwą chorobą jest klerykalizacja życia publicznego i rosnące wpływy polityczne fanatyków religijnych.Jako Same Plusy przypominamy, że starania o zmiany systemowe zaczynają się od osobistych wyborów i obywatelskiego zaangażowania. Każda osoba może przyczynić się do poprawy sytuacji już teraz. Mamy szansę wywierać presję na polityków jednocześnie troszcząc się o siebie osobiście. Przyłączamy się do fali narodowej apostazji oraz masowego wypisywania się z lekcji religii. Naciskamy na szkoły i urzędy, by pilnowały zasad świeckości publicznych placówek. Celebrujemy i promujemy życie w zgodzie ze sobą i z dala od kościoła, w tym rezygnację z kościelnych usług takich jak chrzty, śluby czy komunie. O wszystkim tym możecie przeczytać na naszej stronie: https://sameplusy.info/. Politycy i dziennikarze jak mantrę powtarzają, że „95% Polaków to katolicy”. To kompletna bzdura i manipulacja, nie uwzględniająca różnic między wiarą, religią i poczuciem przynależności kulturowej.

Dlatego w związku z rozpoczynającym się 1 kwietnia SPISEM POWSZECHNYM, namawiamy Was gorąco do udzielenia ZGODNEJ Z PRAWDĄ odpowiedzi na pytanie o wyznanie. Pamiętajcie – pytanie to nie dotyczy ani tego, czy jesteście ochrzczeni ani Waszej wiary, tylko POCZUCIA PRZYNALEŻNOŚCI do związku wyznaniowego! We współpracy z Chcę Się Liczyć oraz przy wsparciu Strajku Kobiet, Kongresu Świeckości i Fundacji Wolność od Religii promujemy tę niezwykle ważną sprawę: Odpowiem na pytanie o wyznanie! – #ChceSieLiczycSzczegółowe informacje na temat spisu znajdziecie na stronie: https://chcesieliczyc.pl

Nawiasem mówiąc, nasz post o Narodowym Spisie Powszechnym przeczytało ponad 1,3 miliona ludzi ( https://www.facebook.com/100431222119116/posts/111471151015123/?d=n), czyniąc naszą kampanię informacyjną na temat spisu skuteczniejszą od rządowej 🙂 Zacznijmy już dziś działać na rzecz świeckości. Uwolnijmy się spod ideologicznej dyktatury kościoła.#StrajkKobiet#ŚwieckiePaństwo#NarodowaApostazja#ChceSieLiczyc

Możesz również polubić…