Kongres Świeckości

KONGRES ŚWIECKOŚCI

I Kongres Świeckości odbył się w dniach 21 i 22 października 2017 roku w Warszawie. Wydarzenie to zostało zorganizowane w reakcji na postępującą klerykalizację kraju, prowadzącą do podporządkowania wszystkich sfer działalności państwa i aktywności obywateli tzw. nauczaniu Kościoła katolickiego.

I Kongres Świeckości był wydarzeniem bezprecedensowym. Przez dwa dni przedstawiciele partii politycznych i różnych organizacji pozarządowych oraz środowisk akademickich, debatowali o relacjach państwo - Kościół, konsekwencjach bardzo silnej obecności w życiu publicznym światopoglądu uwarunkowanego religijnie, a także scenariuszach dalszego rozwoju sytuacji i możliwościach przywrócenia równowagi między życiem świeckim a religią. Program I Kongresu Śweckości jest do wglądu tutaj.

II Kongres Świeckości odbędzie się w Warszawie 10 czerwca 2018 a jego celem jest przejście od diagnozy stanu klerykalizacji państwa do strategii walki o świeckie państwo. Informacje dotyczące programu, lokalizacji i innych szczegółów tego wydarzenia znajdą państwo tutaj oraz na fan page’u Stowarzyszenia na Facebooku.

BĄDŹMY W KONTAKCIE: